معرفی مدیر

محمدرضا همائی ابیانه
مدیر مرکز آموزش و پژوهش‌های توسعه و آینده نگری
شماره تماس: 22901260
پست الکترونیکی: mr.homaei@iran.ir
 
تحصیلات :
مقطع تحصیلی رشته تحصیلی محل تحصیل تاریخ اخذ
فوق لیسانس توسعه اقتصادی و برنامه ریزی دانشگاه تهران 1372
لیسانس  اقتصاد نظری دانشگاه مازندران 1368

سوابق کاری :
 
عنوان پست شروع پايان محل خدمت
محقق پژوهشكده اقتصادي تربيت مدرس 70/01/15 73/05/31 پژوهشکده اقتصاد دانشگاه تربيت مدرس
كارشناس مطالعات اقتصادي و بودجه آموزش پرورش 74/12/07 79/12/01 سازمان برنامه و بودجه استان تهران
كارشناس دفتر هماهنگي امور استانها 79/12/01 80/10/01 سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور
كارشناس معاونت اقتصادي و برنامه ريزي 80/10/01 82/05/22 سازمان مديريت و برنامه­ ريزي استان تهران
رئیس گروه امور اجتماعی ،آموزشی و فرهنگی 82/05/22 92/09/02 تا سال 86 سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران-
 از 1387 استانداري­ تهران­- دفتر برنامه­ ریزی ­و بودجه
معاون بودجه استان تهران 92/09/02 94/03/11 دفتر برنامه­­ و بودجه استانداري ­تهران­
مدیر مرکز آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگری 94/03/11 تاکنون سازمان­ مدیریت­ برنامه­ ریزی ­استان­ تهران
 
شرح وظایف مدیریت مرکز آموزش و پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری
 1. مطالعه و بررسی به منظور شناسایی نیازهای پژوهشی خاص استان با هماهنگی معاونت­ ها و مدیریت های سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان.
 2. انجام مطالعات و پژوهش‌های ارجاعی از سوی مدیریت و برنامه‌ریزی استان و سایر دستگاه‌های اجرایی ملی و استانی ترجیحا با رویکرد برون سپاری به مراکز واجد صلاحیت.
 3. راهبری و انجام مطالعات و امور پژوهش ، فناوری و آینده نگری در سطح دستگاه‌های اجرایی مستقر در استان با تاکید بر بهره­برداری حداکثری از منابع موجود (دانشگاه ها و پژوهشگاه ها و... ) برای حل مسائل استان در چارچوب سیاست های ابلاغی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و استان.
 4. همکاری با مرکز آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگری در سطح ملی.
 5. همکاری و مشارکت آموزشی و پژوهشی با معاونت‌ها و مدیریت‌های سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان شامل معاونتهای هماهنگی برنامه و بودجه و توسعه مدیریت و منابع انسانی و امور فنی و اجرائی و انجمن­های تخصصی و صاحب نظران استان و شورای نظارت استان در امور تدوین برنامه­‌های بلند مدت توسعه و میان مدت و کوتاه مدت و  مطالعات آمایش سرزمین استان و برنامه های تحول اداری و مدیریت منابع انسانی و امور فنی و اجرائی و .... .
 6. تلاش در جهت جلب همکاری صاحب نظران و اندیشمندان علمی در سطح استان و کشور.
 7. ارائه نتایج پژوهش انجام شده به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها و کشور و سایر مؤسسات یا سازمان‌های متقاضی به منظور استفاده از نتایج پژوهش ها.
 8. مطالعه و بررسی نیازهای آموزشی ضمن خدمت کارکنان و مدیران دستگاه‌های دولتی و عمومی مستقر در استان (مطابق نیازهای استان) و پیشنهاد جهت تصویب و اجرای آنها پس از ابلاغ توسط رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان.
 9. برنامه ریزی و اجرای توانمند سازی منابع انسانی دستگاه­‌های دولتی و عمومی مشمول بند 5 قانون مدیریت خدمات کشوری از طریق آموزش ضمن خدمت کارمندان دستگاه­‌های اجرائی مستقر در استان و ارزشیابی دوره ­ها و اجرای سیاستها و خط مشی‌های آموزش کارمندان آنها بر اساس سیاستهای اعلام شده از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و استان و مرکز آموزش و پژوهش‌های توسعه و آینده نگری کشور.
 10. برنامه­ ریزی و اجرای برنامه ­های سالانه آموزشهای کوتاه­‌مدت در زمینه سامانه آموزش مدیران دستگاه‌های اجرایی مستقر در استان .
 11. برنامه ­ریزی و اجرای برنامه ­های سالانه آموزشهای کوتاه مدت در زمینه آموزش شغلی و فرهنگی اجتماعی.
 12. برنامه­ ریزی و اجرای برنامه­ های سالانه آموزشهای کوتاه­‌مدت در زمینه آموزش توجيهي بدوخدمت كاركنان جديدالاستخدام.
 13. بررسی، تائید و نظارت بر مراکز و موسسات خصوصی متقاضی برگزاری آموزشهای ضمن‌‌خدمت کارکنان دولت در استان در چارچوب سیاستهای ابلاغی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور (اعتبار سنجی).
 14. همکاری در ارزیابی، اثر بخشی دوره های آموزشی با دسنگاه های اجرایی.
 15. ارائه پیشنهاد به منظور اصلاح و بازنگری محتوا و سرفصل دوره های آموزشی مصوب به مبادی ذیربط و پیشنهاد دوره‌­های جدید مورد نیاز استان.
 16. همکاری با موسسات دارای مجوز غیر دولتی در زمینه صدور گواهینامه دوره های آموزشی برون‌سپاری شده و امکان تعامل و استفاده از امکانات سخت افزاری و نرم افزاری این موسسات در برگزاری دوره­‌های ضمن خدمت کارمندان دستگاه­‌های اجرائی بر اساس تفاهمات فی­مابین.
 17. انجام نظارت بر حسن اجرای دوره های آموزشی ضمن خدمت کارکنان و اعلام نتیجه به مبادی ذیربط.
 18. اقدام برای جذب استادان توانمند برای تدریس در دوره های آموزشی کوتاه مدت و ایجاد بانک اطلاعات اساتيد در سطح استان.
 19. ارائه پیشنهاد و انجام همکاری در اجرای میزگردها ، سمینارها و گردهمائی ­های خاص استان در سطح ملی با مراجع ذیربط و اجرای میزگردها ، سمینارها و گردهمائی­ های علمی و پژوهشی استان با ابلاغ ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان.
 20. تهیه و ارائه گزارشهای مورد نیاز سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در خصوص آموزش و توانمند سازی منابع انسانی و پژوهش‌های کاربردی
 21. نظارت بر حسن اجرای کلیه برنامه­‌ها و فعالیت­های آموزشی (ضمن خدمت کارمندان دولت)  و فعالیتهای پژوهشی که در سطح استان در حال اجرا می باشد.