- جمعه 1 بهمن 1400
تاریخ : دوشنبه 20 بهمن 1399
کد 132

به همت مرکز آموزش و پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری سازمان مدیریت

۹۷ هزار نفر ساعت آموزش در سال ۹۹ انجام شد

مدیر مرکز آموزش و پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران از انجام بیش از ۹۷ هزار نفر ساعت آموزش از ابتدای سال‌جاری تاکنون در این مرکز خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران، محمدرضا همایی ابیانه در ابتدای جلسه کمیته اعتبارسنجی برای موسسات آموزشی کارمندان دولت با اعلام این خبر گفت:«با برگزاری 206 دوره آموزش حضوری و غیرحضوری از ابتدای سال‌‌جاری تاکنون بیش از 12 هزار نفر از کارکنان و مدیران دولتی آموزش دیده‌اند».
وی افزود:«با شیوع بیماری کرونا در کشور بسیار نگران برگزاری کلاس‌های حضوری بودیم اما با تدبیر اندیشیده شده و راهکار برگزاری آنلاین کلاس‌ها توانستیم بیش از 35 درصد میزان آموزش‌ها را در سال‌جاری افزایش دهیم و با این شرایط به‌طور کامل وفق یابیم».
همایی ابیانه ادامه داد:«بیش از 90 درصد آموزش‌ها در سال جاری غیرحضوری برگزار شده و تنها 10 درصد به صورت حضوری بوده در صورتی که در سال گذشته این آمار تقریبا به صورت معکوس بود و تنها 8 درصد آموزش‌ها غیرحضوری و 92 درصد به صورت حضوری برگزار شد».
وی با اشاره به استقبال مخاطبان از آموزش‌های غیرحضوری افزود:«با ارزان‌تر شدن بهای آموزش‌ها در فضای مجازی استقبال بیشتری از سوی مخاطبان صورت گرفت اما در ماه جاری متاسفانه با قطع سرور اینترنت به مشکلاتی برخوردیم و نتوانستیم پاسخگوی مخاطبان باشیم».
مدیر مرکز آموزش و پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران در ادامه با اشاره به فعالیت 66 موسسه دارای گواهی از این مرکز در استان تهران گفت:«گزارش عملکرد در 9 ماه گذشته نشان می‌دهد یک میلیون و 700 هزار نفر ساعت آموزش در این موسسات برای کارکنان دستگاه‌های اجرایی انجام شده است».
گفتنی است، در این جلسه صدور گواهی‌نامه،  درخواست 4 موسسه بررسی شد که در نهایت مجوز فعالیت برای 2  موسسه صادر شد.